Gabiony

  

Gabiony są zaprojektowane jako konstrukcje oporowe zapobiegające osuwaniu się ziemi lub innych materiałów skalnych. Są to kosze z siatek zgrzewanych, łączonych za pomocą spiral, drutu wiązałkowego lub klispów.

Jako pierwsza firma w Europie, Betafence uzyskała znak CE na kosze gabionowe. Kosze te posiadają również aprobatę techniczną Instytutu Badawczego Dróg i Mostów w Warszawie nr AT/2010-03-1790.

Gabiony dostarczane są na miejsce budowy w formie płaskiej (złożone na palecie). Tam są rozkładane i układane w miejscu wyznaczonym do zabudowy. We wnętrzu koszy umieszcza się najczęściej kamień łamany, który zapewnia koszom optymalne wypełnienie oraz stabilność całej konstrukcji.

Realizacje z użyciem gabionów wymagają wcześniejszego projektu opracowanego przez architekta posiadającego odpowiednie uprawnienia.

Kosze gabionowe znajdują również zastosowanie w małej architekturze, gdzie wypełnienie z kamienia łamanego można też zastąpić innym materiałem, takim jak szkło, drewno czy otoczaki.

Wymiary standardowych koszy gabionowych:

Wymiary niestandardowe są dostępne na zamówienie. 

 

 Specyfikacja materiałowa:

Powłoka Zincalu

Powłoka Zincalu + PVC 

 

MATERACE GABIONOWE

Wymiary niestandardowe dostępne są na zamówienie

  

 Materace są typem gabionów w kształcie prostopadłościanów o małej wysokości, zazwyczaj do 30 cm. Przeznaczone są głównie do umacniania brzegów rzek, cieków i zbiorników wodnych.

Mogą być również układane na dnie zbiorników lub kanałów. Przy budowie ścian oporowych w sąsiedztwie zbiorników wodnych stosowane są jako najniższa warstwa konstrukcji. Mogą być stosowane zarówno pod wodą, jak i na powietrzu..

Materace składają się z płaskich siatek połączonych ze sobą za pomocą klipsów. Wewnątrz podzielone są przeponami z takiej samej siatki umieszczonymi w odstępach co 1m, zapewniając maksymalne wymiary wewnętrzne sekcji 2x1 m. W przypadku stosowania materacy w kanałach o bardzo szybkim nurcie można umieścić dodatkowe przepony wewnętrzne dla zmniejszenia sekcji wewnętrznych i ograniczenia możliwości przesuwania się kruszywa wewnątrz materaca. Ważne jest właściwe ułożenie kamienia tak, aby maksymalnie zapełnić przestrzeń w gabionie i ograniczyć wielkość pustych przestrzeni.

Typowym zabezpieczeniem antykorozyjnym dla materacy jest powłoka cynkowo-aluminiowa Zincalu oraz dodatkowo powłoka PVC. Można również stosować materace z powłoką Zincalu bez powłoki PVC.

 

Nominalne wymiary standardowych materacy: 

 Specyfikacja materiałowa:

W powłoce Zincalu

W powłoce Zincalu +PVC

 

 

 

TA STRONA UŻYWA COOKIE

X Nie pokazuj więcej
Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki